Soru - Cevap

SIKÇA SORULAN SORULAR

Firmamız 2012 yılından günümüze kişiye özel ve kurumsal baskılı ürün üretimi yapmaktadır. Masa isimliği ve masa seti sektöründe lider konumdadır. n11, hepsiburada, gittigidiyor gibi pazaryerlerinde uzun yıllardır hizmet vermekteyiz. Dilerseniz müşterilerimizden gelen mağaza ve ürün yorumlarını inceleyebilir, pazaryeri mağazalarımızdan da alışveriş yapabilirsiniz.

Masaisimligim.com internet sitemizde 256bit SSL koruması ve IYZICO güvenli kredi kartı ile ödeme sistemi bulunmaktadır. Kredi kartı ile yapılan alışverişlerde bizlerde dahil olmak üzere hiç bir kart bilginiz 3. kişiler tarafından görüntülenemez.

Tüm ürün görselleri kendi stüdyolarımızda, size gönderilecek olan birebir ürün ile fotoğraflanarak sizlere sunulmaktadır. Görselden anlaşılması zaman zaman mümkün olmayan ürüne ait tüm nitelikler (ölçü, renk, vb) ürün açıklamalarında açıkça belirtilmektedir.  Ürüne baskılanacak ismin, görseldekinden uzun veya kısa olması yazı fontunun görseldekine oranla küçük veya büyük olmasına sebebiyet verebilir. Bunun haricinde görselde gözüken üründen farklı bir ürün tarafınıza ulaşmayacaktır.

Ürünlerimizin tamamı depolarımızda stoklu bulunmaktadır. Siparişleriniz aynı gün veya en geç ertesi gün işleme alınarak kargolanmaktadır. Zaman zaman özel gün gibi hediyeleşmenin yoğun olduğu zamanlarda aşırı yoğunluktan kaynaklı olarak stoklarımız hızlı tükenebilmektedir. Bu gibi zamanlarda ilave olarak 1 gün kargolama süresi uzayabilmektedir.

Siparişlerinizin ödemesini kredi kartı, banka havalesi veya kapıda ödeme ile yapabilirsiniz.

Kredi kartı ile ödeme, %100 güvenli ödeme sayfamızda, kart bilgilerinizi bizim dahi göremediğimiz şifreli ortamda yapılmaktadır.

Banka havalesi veya EFT sipariş sonrası ekranda belirecek olan ve mail ile tarafınıza iletilecek olan hesap numaralarımıza yapılabilir.

Kapıda ödeme, ürün size ulaştığında kargo görevlisine yapılır. Kapıda ödeme için kargo firması ilave ücret talep ettiğinden, sipariş esnasında bu ücret sistem tarafından sipariş tutarınıza eklenmektedir.

Kargo gönderilerimiz, kargo firmalarının standart teslimat taahhütleri çerçevesinde teslim edilmektedir.

Firma merkezimiz Çanakkale’de olduğundan, Çanakkale’ye 600km uzaklıkta olan illere genelde 1 gün, 600km’den uzak iller için 2 gün kargo süreci vardır.

Bu süre, bulunduğunuz bölge de kargo şubesi yok ise veya kargo şubesinde yoğunluk, personel eksikliği gibi problemler var ise değişiklik gösterebilir.

Siparişiniz hazırlanarak kargoya teslim edildikten sonra tarafınıza kargo takip bilgileri iletilecektir. Kargo firmasının internet sitesinden anlık olarak kargo takibini sağlayabilir, hangi şubeye ulaşacağını görebilir ve teslimat şubesinden kargonuzun durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Mağaza ürünlerimizin bir çoğu kargoda kırılabilecek, çizilebilecek ürünlerdir. Bu sebepten dolayı satın aldığınız ürünlerin her bir aksesuarı ayrı ayrı balonlu naylon ile kat kat sarılarak, çift oluklu mukavemeti yüksek kolilerimize koyulmaktadır. Bu şekilde kargoda zarar görme riski en aza indirilmektedir.

Siparişleriniz kargoda zarar görmemesi için tarafımızdan tüm önlemleri alınarak, özenle paketlenerek gönderilmesine rağmen nadiren de olsa kargoda zarar görebilmektedir. Bu tip durumlarda mümkünse kargo görevlisinin yanında ürünü açarak eğer bir hasar varsa tutanak tutturunuz. Tarafınıza hasarlı ulaşan ürünün fotoğraflarını [email protected] mail adresinden bize iletmeniz durumunda ürününüzün yenisi ile değiştirilmesi hususunda aksiyon alınacaktır.

Sipariş verdiğiniz ürüne ait aksesuarların, taşıma sürecinde kutu içerisinde gezinerek ürüne zarar vermemesi adına, tüm aksesuarları ayrı bir balonlu naylona sarılmaktadır. Bu da paket içeriğinde zaman zaman ürün aksesuarının ilk aşamada gözle görülememesine  sebep olmaktadır. Tarafınıza ulaşan tüm ambalajların içerisini kontrol ettikten sonra hala eksik bir aksesuar olduğunu düşünüyorsanız, bizimle iletişime geçerek gerekli kontrolleri yapmamızı talep edebilirsiniz.

Mağazamız, satmakta olduğu ürünlerin tamamı için ürünün birebir görselini ve detaylı açıklamasını ürün sayfasında sizinle paylaşır. Eğer satın aldığınız ürün görseldekinden farklı veya yanlış olarak tarafınıza ulaştıysa ürünü iade edebilirsiniz. Üründe herhangi bir kusur söz konusu ise değişim talep edebilirsiniz.

Tüm bunların dışında, keyfi olarak iade etmek isterseniz, 6502 sayılı Tüketicinin Haklarının Korunması Hakkındaki Kanun geçerli olacaktır.

Mağazamız, tüm ürünleri sizin talebinize göre isme özel üretmekte olduğundan dolayı, ilgili kanunun aşağıdaki maddesine göre cayma hakkı kullanılamayacaktır.

Cayma hakkının geçerli olmadığı ürünler nelerdir?

  • Alıcının isteği ile kişiye özel olarak üretilen, üzerinde değişiklik veya ilave yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünler
  • Niteliği itibarıyla geri gönderilmeye elverişli olmayan ürünler (İç çamaşırı, mayo, kozmetik gibi hijyenik durumu hassas olan ürünleri iade edebilmenin koşulu ürünün açılmamış ve denenmemiş olmasıdır.)
  • Alıcı tarafından açılmış olan ses veya görüntü kayıtları (DVD, CD ve Kaset vb.), basılı ürünler (Kitap, dergi vb.), yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemeleri
  • Çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler
  • Fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen ürünler (Külçe, Ziynet Altın ve Gümüş kategorisindeki tüm ürünler vb.)

Satın aldığınız ürün kargoya verildikten sonra tarafınıza kargolandığına dair ve nasıl takip edebileceğinize dair bir bildirim gönderilir. Bu süreçte kargonuzu takip etmeniz ve eğer teslim alamayacaksanız kargonun 3. bir kişiye teslim edilmesi veya şubede bekletilmesi hususunda kargo şubesi ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Tüm bunlara rağmen kargonuz bir şekilde mağazamıza geri döndü ise, mağazamız ile irtibata geçerek kargonun tekrar gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Firmamız E-fatura mükellefi olduğundan dolayı siparişiniz sonrası e-faturanız mail adresinize gönderilmektedir. Kargo ile birlikte irsaliye amaçlı fatura gönderimi yine de yapılmaktadır ancak zaman zaman kargoda fatura yırtılabilir, kaybolabilir. Bu tip durumlarda mailinize gelen yasal e-faturayı çıktı alarak kullanabilirsiniz.

Satın alma yaparken sistem size fatura ve kargo adreslerinin aynı olup olmayacağını soracaktır. Eğer fatura ve kargo adreslerini farklı girerseniz, faturanız sadece e-posta adresinize yasal e-fatura olarak gönderilecektir. Kargo ile birlikte sadece sevk irsaliyesi gönderileceği gibi herhangi bir fiyat ibaresi bulunmayacaktır.

Müşterilerimizin her türlü istek ve talebine olumlu cevap vermek istiyoruz. Ürünlerimizde isteğe bağlı bir takım değişiklikler yapabiliyoruz. Örneğin, altın renk aksesuarlı satılan bir ürünün gümüş renk aksesuarla üretilmesi gibi basit taleplerinizi yerine getirmekten mutluluk duyuyoruz.

Ancak mevcutta olmayan, sizin hayal ettiğiniz bir ürünü üretmek ve size göndermek hem beklentiyi karşılama noktasında hem zaman/maliyet noktasında iki tarafı da memnun etmediğinden dolayı sıfırdan özel üretim yapmıyoruz.

Mağazamızdan satın aldığınız ürünün aksesuarları zamanla eskiyebilir, kırılabilir, kaybolabilir.

Bu tip durumlarda bizimle iletişime geçerek, mağazamızdan makul ücreti karşılığında ilgili aksesuarı tekrar temin edebilirsiniz.