İade & Değişim

İade & Değişim

Mağazamız, satmakta olduğu ürünlerin tamamı için ürünün birebir görselini ve detaylı açıklamasını ürün sayfasında sizinle paylaşır. Eğer satın aldığınız ürün görseldekinden farklı veya yanlış olarak tarafınıza ulaştıysa ürünü iade edebilirsiniz. Üründe herhangi bir kusur söz konusu ise değişim talep edebilirsiniz.

Tüm bunların dışında, keyfi olarak iade etmek isterseniz, 6502 sayılı Tüketicinin Haklarının Korunması Hakkındaki Kanun geçerli olacaktır.

Mağazamız, tüm ürünleri sizin talebinize göre isme özel üretmekte olduğundan dolayı, ilgili kanunun aşağıdaki maddesine göre cayma hakkı kullanılamayacaktır.

Cayma hakkının geçerli olmadığı ürünler nelerdir?

  • Alıcının isteği ile kişiye özel olarak üretilen, üzerinde değişiklik veya ilave yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünler
  • Niteliği itibarıyla geri gönderilmeye elverişli olmayan ürünler (İç çamaşırı, mayo, kozmetik gibi hijyenik durumu hassas olan ürünleri iade edebilmenin koşulu ürünün açılmamış ve denenmemiş olmasıdır.)
  • Alıcı tarafından açılmış olan ses veya görüntü kayıtları (DVD, CD ve Kaset vb.), basılı ürünler (Kitap, dergi vb.), yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemeleri
  • Çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler
  • Fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen ürünler (Külçe, Ziynet Altın ve Gümüş kategorisindeki tüm ürünler vb.)

Hasarlı/Farklı Ürün

Siparişinizi teslim alırken lütfen kargo görevlisinin yanında paketi açın ve ürün üzerindeki kırık ya da gönderi sırasında oluşmuş bir kusur var ise bunu kargo görevlisine bildirerek tutanak tutturun. Bu durumda sizden başka hiçbir şey talep edilmeden aynı ürün tarafınıza ikinci kez gönderilecektir.

Hediye üzerinde siparişinizdeki kişiselleştirme detaylarında bir yanlışlık ya da kusur var ise bizi 0286 212 01 00 numaralı telefondan arayarak probleminizi çözmemize yardımcı olabilirsiniz.